Profil

Profil
Společnost TIPABOTY s.r.o. Třebíč vznikla 1.1.2008 odkoupením části podniku TIPA B, a.s. Třebíč, která sdružovala kromě výroby obuvi i další činnosti. Historie výroby obuvi u nás spadá do 80.let minulého století, kdy se v bývalém  Okresním průmyslovém podniku Třebíč začaly boty vyrábět.  Po privatizaci závodu výroby a služeb v Třebíči na ulici Vítězslava Nezvala začala rozvíjet svoji vlastní činnost TIPA B, a.s., jejímž jedním z nosných programů byla právě výroba obuvi.

Společnost vyrábí pracovní obuv do lehkých a středně těžkých provozů, která je na trh dodávána pod známým sloganem 

„BOTY DO ROBOTY“

Pracovní obuv vyrobená v naší společnosti splňuje nejnáročnější požadavky na ochranu nohou při práci v lehkých provozech. Technologie výroby je rovněž zaměřena na dílenské zpracování vzhledem k ortopedičnosti a zdravotním požadavkům na obuv. Všechna pracovní obuv, včetně antistatické  ESD obuvi, je opatřena  prohlášením shody výrobce. Převážná část produkce je dodávána na tuzemský trh, ale částečně se již stačila prosadit  i na trzích zahraničních. Prodej obuvi je realizován prostřednictvím sítě specializovaných velkoobchodů a prodejen v celé České republice. Celý sortiment obuvi také naleznete na těchto internetových stránkách společnosti TIPABOTY s.r.o., Třebíč.

V dnešní době, kdy i boty stále více podléhají módním trendům není jednoduché vyrobit botu tak, aby odpovídala náročnosti zákazníků. Bota se totiž musí nejen líbit, ale musí splňovat i náročné požadavky na komfort, ortopedičnost a pohodlí nohou při chůzi a v neposlední řadě musí být vyrobena z kvalitních materiálů.

Boty ze společnosti TIPABOTY s.r.o. Třebíč Vás mohou provázet celým životem. Pro výrobu společnost používá převážně  tuzemské materiály, které nároky na kvalitu splňují. Společnost se zaměřuje na výrobu takových vzorů  obuvi, které zákazník vyhledává  zejména  proto,  že to jsou boty pohodlné a při jejich nošení nedochází ke zbytečnému namáhání nohy. Jedním z předpokladů je, že obuv je v převážné míře vyráběny v obvodové velikosti „H“, což zaručuje potřebný prostor pro prsty a celkově se omezuje deformace nohy při nošení této obuvi. Všechny boty jsou  vyrobené vždy s důrazem na ortopedičnost a s ohledem na pohodlí  nohou.  

 

Tuto skutečnost dosvědčuje i to, že obuv vyráběná společností TIPABOTY s.r.o. je držitelem značky „Česká kvalita“. Licenční oprávnění vydala Česká obuvnická a kožedělná asociace. Při výrobě obuvi je kladen důraz na dílenské zpracování a použití výhradně zdravotně nezávadných materiálů a celkovou konstrukci obuvi z hlediska správného vývoje a formování nohy.
Právě nohám by měl každý věnovat patřičnou pozornost. Chůze je pro většinu z nás samozřejmostí, ale už málokdo dbá na to, aby se noha správně formovala při svém vývoji a pak také vydržela co nejdéle zdravá. Začít můžeme alespoň tím, že nohám pořídíme vhodnou obuv. Odměnou nám může pak být příjemný pocit, že nás nohy nebolí.

Video ke zhlédnutí

Jak probíhá výroba